

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 430 Ω |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29069
Ext.Price$0.29069
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29069 | $0.29069 |
| 10 | $0.25674 | $2.56740 |
| 50 | $0.22675 | $11.33750 |
| 100 | $0.19456 | $19.45600 |
| 500 | $0.16694 | $83.47000 |
| 1000 | $0.15883 | $158.83000 |
| 3000 | $0.15111 | $453.33000 |
| 5000 | $0.14377 | $718.85000 |
